Трав'яні чай – корисні види, як заварювати
У якийсь момент свого життя ми починаємо розуміти, що не можна ось так безладно ставитися до свого здоров'я, а також до того, що п'ємо і їмо. І шукаємо те, що корисно для здоров'я, що може зміцнити організм і зробити його сильнішим для боротьби з новими агресивними вірусами та всілякими хронічними хворобами. І, правду кажучи, іноді потрібне лікування медичними препаратами, які нічого не замінить. Але бувають ситуації, коли можна знайти допомогу в самій природі.
Один із прикладів – трав'яні чаї, які приносять користь і бувають дуже смачними. Не варто вважати їх панацеєю від усіх хвороб, але те, що там є багато вітамінів, антиоксидантів та інших стимуляторів, не спростує навіть найзлісніший скептик. Щоправда, це не чарівна пігулка – щоб отримати достатній ефект, потрібно їх вживати тривалий час. Якщо ви готові до цього, розглянемо корисні види чаю, як їх заварювати і де купити.
Для схуднення
При всій умовності поняття "чай для схуднення", деякі трав'яні (а також ягідні й фруктові) суміші можна сміливо включити до цієї категорії (більше за посиланням – тут). Багато залежить від того, що провокує ожиріння, але є загальні моменти: порушення обміну речовин, погане розщеплення жирів, зловживання цукром і солодощами. І часто корисний ефект трав спрямований проти цих проблем.
Звичайний зелений чай – один із класичних прикладів. Він містить катехіни, які допомагають розщеплювати жири. Багато джерел повідомляють, що цей напій – основа дієт у японців і одна з причин того, що жінки з Японії не повніють. Однак ефект можна посилити, якщо зелений чай доповнений будь-яким додатковим інгредієнтом із наведених нижче.
Імбир. Ефірні олії, що знаходяться в ньому, здатні прискорювати обмін речовин. Вони ж сприяють спалюванню жирів і зменшують почуття голоду.
Чай із шипшиною. Він ще краще пригнічує апетит, у результаті вам не потрібно буде нервово рахувати калорії – ви просто станете менше їсти. Ефект буде сильнішим, якщо ви вживатимете такий чай перед їжею – за 30-40 хвилин. Вітамін C, якого в продукті багато, добре впливає на імунну систему, також зменшує рівень холестерину.
Чай з листя кропиви. У цій рослині є важливі мікроелементи, наприклад, калій, магній, залізо й фосфор. Ефект більше пов'язаний з тим же придушенням апетиту, тож не варто через силу закусувати такий чай шоколадкою.
Листя ожини. Особливо приємно, що чай на основі цієї рослини взагалі не має протипоказань. Найбільш корисний напій для тих, хто страждає від болів у шлунку і гастриту. Він також вживається перед їжею, хвилин за 15-20, і пригнічує почуття голоду. Можна використовувати для цієї мети і ягоди рослини.
Каркаде, або суданська троянда. Цей “червоний чай” має приємну кислинку, сповільнюючи засвоєння цукрів. Але знову ж таки – якщо пити його з цукром або тортиком, ефект можна сильно знизити. У каркаде дещо інший принцип дії: він налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту і поступово очищає організм від шлаків.
Заспокійливі трав'яні чаї
Багато хто з нас живе в стані постійного стресу: епідемії, пробки на дорогах, проблеми на роботі, дірки в сімейному бюджеті і багато іншого перетворюють життя на постійне випробування. Саме тому багато хто хоче купити заспокійливий чай, а не тонізуючий, щоб розслабити перезбуджену нервову систему. І тут допоможуть трав'яні рослини на кшталт м'яти, меліси, валеріани, жасмину, ромашки, лаванди, материнки та чебрецю.
Особливо активно використовується з цією метою м'ята. Вона заспокоїть нерви, що розбушувалися, усуне тяжкість у шлунку і навіть допоможе нормалізувати тиск. Подібний ефект має й меліса: знімає стрес, допомагає заснути (якщо випити чай на ніч), розслабляє.
Ну а якщо ви бажаєте придбати якісний заспокійливий трав'яний збір недорого, то пропонуємо вам перейти за посиланням і скуштувати натуральний чай Альпійський луг.
Інші корисні види трав'яного чаю
Традиційно корисними вважаються майже будь-які трав'яні і фруктові чаї. Тобто ті збори, які сьогодні продаються в аптеках і інтернет-магазинах та не вимагають якихось особливих вказівок лікаря і відпускаються без рецепта. Розглянемо найкращі трав'яні чаї з тих, які ще не були згадані.
Чебрець
Чай з чебрецем у складі корисний для дезінфекції організму й очищення слизових оболонок. Трава м'яко доглядає тканини і дбайливо відновлює їх. Не забувайте: стан шлунково-кишкового тракту впливає на зовнішній вигляд людини, зокрема шкіри. У зимовий період і під час епідемій чебрець теж актуальний: він справляється із запаленнями верхніх дихальних шляхів на початковій стадії. Якщо випадок запущений, потрібні комплексна терапія і допомога лікаря.
Іван-чай
В іван-чаї (кіпрєї) багато корисних мікроелементів. Вони допомагають покращити або зберегти хороший імунітет, сприяють загоєнню ран, виведенню радіонуклідів і токсинів. Іван-чай допомагає усунути запори, покращити роботу шлунка і печінки, зняти похмільний синдром та навіть знижує збудливість ЦНС. Без перебільшення – його властивості і цілющі, і лікарські.
Зі смородиною
Трав'яний чай з листям смородини може бути не менш корисним, ніж уживання ягід. У листі рослини вітаміну C навіть більше. Це означає насамперед користь для імунітету, а додатковим плюсом є профілактика захворювань серцево-судинної системи.
Липа
Липовий відвар є жарознижувальним, виводить з організму шлаки й холестерин. Він також заспокоює й покращує стан проблемної шкіри. Липу можна вживати не лише як чай, але й застосовувати як тонік на ніч (для цього робиться міцний настій). Також відомі цілющим ефектом ванни з липовим відваром: вони усувають дискомфорт у кишечнику й шлунку, а також роблять шкіру ніжнішою та м'якшою.
Як заварювати
Звичайно, кожен вид трав'яного чаю може заварюватись трохи по-різному. Проте деякі загальні рекомендації таки є.
Краще заварювати трав'яний чай у посуді, здатному утримувати температуру не менше 15-20 хв. У цьому плані скло і метал явно програє фарфору, особливо з подвійною стінкою. Ну а зберігати трав'яний чай (тобто саме листя) слід у закритому посуді, щоб він не наситився чужорідними запахами.
Рецепт заварювання дуже простий: приблизно півтори чайні ложки з розрахунку на 1 чашку води заливають гарячою водою (можна відразу після закипання) і залишають у заварнику на 10-15 хвилин. Після цього його рекомендується розбавити водою, а не пити в концентрованому вигляді. Вживання чаю остиглим не просто припустиме, а й бажане. Але наступного дня після заварювання він стає практично непридатним, оскільки втрачає корисні властивості. Додавати до трав'яного чаю мед або лимон, а іноді й молоко, цілком нормально. А ось цукор використовувати не варто – ефект знижується чи зводиться нанівець.
Який чай можна вагітним
При вагітності бажано уникати кофеїну чи бодай обмежити його кількість. У такому разі випадають не лише кава, а й звичайний чай. Що тоді робити? Прийдуть на допомогу трав'яні чаї.
М'ята |
освіжає, допомагає впоратися з ранковою нудотою |
Іван-чай |
усуває безсоння, допоможе наситити організм корисними мікроелементами, корисними як майбутній мамі, так і плоду; але після місячного курсу потрібно взяти перерву 3 тижні |
Ромашка |
полегшує токсикоз, покращує травлення; настій на основі ромашки рекомендується при загостренні молочниці (у цьому питанні радьтеся з лікарем) |
Шипшина |
виводить зайву рідину, прибирає набряклість |
Де купити
Купити трав'яні чаї, у тому числі багато з перерахованих, можна в інтернет-магазині Торбафуд за посиланням тут. Ми відібрали лише найкорисніші і найпопулярніші в Україні види зборів, причому встановили дуже низькі ціни, особливо на купівлю оптом. Фактично ми можемо запропонувати трав'яні чаї на щодень – настільки широкий асортимент. У звичайних торгових точках таке розмаїття ви навряд чи зустрінете.
Якщо ви не довіряєте рекламі, то можете вивчити незалежні відгуки в інтернеті, почитати медичні довідники, де розповідається про користь того чи іншого складу, або ознайомиться зі статтею далі – як правильно вибрати трав'яний чай. Але після цього обов'язково повертайтесь сюди!
- На сайте
- ВКонтакте
- РћРТвЂВВВВВВВВнокласснРСвЂВВВВВВВВРєРСвЂВВВВВВВВ
- РњРѕР№ Р В Р’В Р РЋРЎв„ўР В Р’В Р РЋРІР‚ВВВВВВВВРЎР‚
- Viber
- Skype
- Telegram